Pravidla

Desatero PGL

 1. Šířím dobrou náladu na hřišti i v klubovně.
 2. Znám a dodržuji Pravidla golfu.
 3. Respektuji etiketu a hraji fair play.
 4. Rád poradím a nebojím se upozornit.
 5. Přihlašuji se s předstihem.
 6. Případnou neúčast včas oznámím.
 7. Na turnaj přijíždím včas.
 8. Respektuji rozhodnutí rozhodčích a pořadatelů.
 9. Hraji, jak nejlíp umím.
 10. Šířím dobrou náladu na hřišti i v klubovně.

Přihlášení

Podle propozic turnaj: nejčastěji formulářem, federační server, případně na mail pořadatele. HCP není podmínkou účasti, pouze dobrá nálada a chuť soutěžit.

Poplatek

Nově jsme se stali občanským sdružením. Nový člen nám pošle 100 Kč (není to na pivo, ale třeba na provoz stránek :) a za sezonu hraní se platí závratných 300 Kč (poháry i telefonování něco stojí).

Pořádání turnaje

Uspořádat turnaj může kterýkoliv účastník po domluvě se mnou, buď mailem majerjosef@seznam.cz nebo na telefónu 602 261 159. Stačí vybrat hřiště, datum, zamluvit startovní časy a vymyslet způsob hry. Turnaj PGL může být součástí jiného oficiálního turnaje, jen se z něj budou počítat pouze účastníci PGL.

Turnaj

Turnaj se může konat na jakémkoliv hřišti (od Hořehled až po Augustu), ale byl bych rád, kdyby se používala hřiště v okolí, tzn. západní, jižní a střední Čechy. Způsob hry (na rány, jamkovka, stabelford, praporky, dvojice, týmy...) i vyrovnání (s, bez, s polovičním...) určuje pořadatel. Ceny nejsou důležité – jde o sportovní zážitek. Může dodat pořadatel, nebo kdokoliv jiný (např. osvědčený způsob každý přinese jednu drobnost a  podle umístění si hráči vybírají cenu:-).


Hendikep

Soutěžící, kteří mají společenský HCP (= neaktivní) nebo delší dobu nehráli na úpravu HCP a formát hry to umožňuje, by si měli na turnaji nahlásit nesoutěžní výsledek.


Zahrnutí turnaje do žebříčku

Turnaj se počítá do PGL pokud se ho zúčastní alespoň 10 hráčů, kteří jsou členy PGL. Pokud 10 hráčů (a hráček) nebude, pěkně si zahrajeme, ale bez možnosti bodování. Turnaj by měl být vyhlášen minimálně 5 dnů předem. To samozřejmě neplatí o turnajích oficiálně vyhlášených na začátku sezóny a zapsaných v turnajovém kalendáři. V takovém turnaji může hrát i méně hráčů, bodový zisk je ale zanedbatelný.

Bodování

 • 1. místo ... počet účastníků PGL v turnaji krát 2
 • další místa s dvoubodovými odstupy

Bodují se zvlášť kategorie ženy a muži, které se dále nerozdělují podle HCP (doporučuji počítat jako maximální HCP 36 i hráčům s HCP vyšším – kvůli regulérnosti i motivaci ke snižování).

U některých turnajů (např. týmové soutěže, jamkovka, nebo hra na 9 jamek) se může bodování lišit.

Do konečného žebříčku se započítává polovina (ta menší v případě lichého počtu :) odehraných turnajů s nejlepším výsledkem, minimálně 8 (např. v sezoně se odehraje 21 turnajů = každému se počítá 10 nejlepších výsledků)   plus body z jamkovky.

O pořadí při rovnosti bodů rozhoduje postupně: počet vítězství, počet bodů celkem, nižší HCP, nejlepší škrtaný výsledek, počet odehraných turnajů, sob:)

Komunikace, informace, rozhodování

Všechny nejasnosti, dotazy, pořádání turnajů řešte prosím se mnou. Bylo by vhodné nahlásit turnaje, které chcete pořádat dostatečně předem, abychom udělali tabulku turnajů (např. kvůli plánování dovolených...).

Tato pravidla jsou pro sezonu 2020 a mohu být lehce doplňována.

 

Josef Majer - majerjosef@seznam.cz     602 261 159


Golf milujeme

Jsme parta golfových nadšenců. Už patnáctou sezónu pořádáme nekomerční golfové turnaje nejen v západních Čechách, ale po celé České Republice, v Německu a v Rakousku. Různá hřiště i formáty hry, pravidelné setkávání golfových přátel a celoroční soutěžení o nováčka, skokana nebo rodinu roku. A hlavně o putovní trofej.

Miluješ golf? Pojď si s námi zahrát!

Staň se členem

Aktuality

NÁDHERNÝ FINÁLOVÝ DEN

NÁDHERNÝ FINÁLOVÝ DEN ...

11.10.2020 20:33    |    Více informací

JAMKOVKA 2020 má svého vítěze: Pavel MAŠEK

JAMKOVKA 2020 má svého vítěze: Pavel MAŠEK ...

5.10.2020 17:41    |    Více informací

24.4.2021

VIRTUÁLNÍ STARTOVNÍ TURNAJ 2021

A je to tady! Po několika měsících mhouření očí v přítmí indoorů se rozjíždí 15. sezona PGL.

Najdete nás

Facebook PGL YouTube PGL Twitter PGL

↑ nahoru