Finále a statistiky 11. ročníku PGL 2017

Máme nové šampiony: Hanku Majerovou a Romana Kobáska.

Letos bylo finále napínavé pro ženy, protože před prvním odpalem vedla Radka Škrášková o jediný bod před Hankou Majerovou, která si ale vítězstvím ve finálovém turnaji zajistila osmý titul do své sbírky. U mužů to bylo poněkud složitější, protože kdyby chtěl Pavel Mašek získat titul, musel by být o 5 míst před Romanem Kobáskem. Což se nestalo, naopak se borcům podařilo dojít do cíle se stejným výsledkem a protože se na kompromisy nehraje, rozdali si to o vítězství a až na páté přidané  jamce rozhodl jediný pat o vítězství Pavla a tím si ve finálovém turnaji zajistil 3. místo.

Bojovalo se však o další příčky. Vítězstvím ve Finále si celkový bronz pojistil Pepa Majer, stříbrný ve Finále a celkově 5. byl Miloš Svoboda. Třetím místem v posledním turnaji si Pavel Mašek potvrdil své 2. místo v celkovém pořadí. První dvě ženy celkového pořadí Hanka Majerová a Radka Škrášková se ve Finále utkaly o celkové vítězství. A tak pořadí finálového turnaje věrně kopírovalo i pořadí celé tůry, 1. Hanka Majerová, 2 Radka Škrášková a 3. Věra Králová.

Trofeje

Celkem letos v PGL bodovalo 50 hráčů a 13 hráček ve 13 turnajích v různých formátech hry. Navštívili jsme 10 různých hřišť. Průměrně na jednom turnaji hrálo 26 členů, o nečlenech nemluvě.

Hrálo se ale i o další trofeje. Rodinou roku se staly Věra a Martin Královi. Nejvíce se zlepšil Luďěk Blažek o 17 míst, suverénně nejlepším nováčkem byl skvěle hrající Vladimír Procházka.

Jamkovka

Letos hrálo jamkovku 31 hráčů a hráček. Žebříčkem se na nejvyšší místo probil Roman Kobásko, který porazil v boji o titul na Karlštejně Pavla Maška, který skončil druhý, na třetím místě je pak bez boje po vzdaném zápase pro časové zaneprázdnění Vikiho Hörnera Vladimír Procházka. Podívejte se na  celého pavouka.

All Star Flight

V golfu a v PGL zvlášť ale nejde jen o výsledky. Důležitá je společenská stránka a parta golfových přátel. Proto na cedulkách trofeje jsou vyryta jména All star flightů, tedy lidí s přátelským přístupem ke golfu, kteří přinášejí pohodu mezi spoluhráče, přispívají k rozvoji golfu a PGL. Prostě lidi, které bychom měli nejraději ve flightu. Je to těžká volba… Letos dostalo alespoň hlas 34 hráčů. Letos jsou na štítku vyrytí  Hana Majerová, Josef Majer, Radka Škrášková a Viki Hörner.

Nezbývá než poděkovat všem za krásné soutěžení na turnajích, Hance za pomoc s turnaji a nejen Dragonem a krásnými diplomy, dalším pořadatelům turnajů ( Zdeněk Čihák, Pepa, Franta Šálek, Zdeněk Pilousek),  kapitánům Borců a Střel, hostitelským hřištím v čele s Hořehledy a Martinem Kopčákem s Jirkou  Holcem, všem sponzorům a kuchařkám, pomocníkům, caddym, snad jsem na  nikoho nezapomněl :-)

Teď už jen přečkat zimu na indooru a těšit se na další, již 12. ročník!

Kompletní statistiky 11. ročníku PGL

Žebříček >>>

Počet turnajů: 13 
Počet hřišť: 10 
Průměrný počet bodovaných hráčů: 26 
Počet bodujících hráčů: 63 
Nejpilnější hráč: Radka Škrášková (všech 13 a jamkovku)
Nejvyšší průměr bodů na turnaj: Roman Kobásko (42,1), Hana Majerová (12,2) 
Nejvíc bodů brutto (před odečtem): Josef Majer (394), Radka Škrášková(164)
Nejvíc vítězství: Hanka Majerová 4 (celkem si vítězství připsalo 17 různých hráčů a hráček)
Skokan roku:
Luděk Blažek (o 17 míst)
Rodina roku: Věra a Martin Královi
Nováček roku: Vladimír Procházka
All Star fligh: Hanka Majerová, Josef Majer , Radka Škrášková a Viki Hörner (34 lidí alespoň 1 hlas)
Mistr v jamkové hře 2017: Roman Kobásko
Šampioni PGL 2017: Hanka Majerová, Roman Kobásko

Golf milujeme

Jsme parta golfových nadšenců. Už dvanáctou sezonu pořádáme nekomerční golfové turnaje nejen v západních Čechách. Různá hřiště i formáty hry, pravidelné setkávání golfových přátel a celoroční soutěžení o nováčka, skokana nebo rodinu roku. A hlavně o putovní trofej.

Miluješ golf? Pojď si s námi zahrát!

Staň se členem

Aktuality

JAMKOVKA má svého vítěze a je jím Matěj GRIM, který ve finálovém souboji porazil Petra Břečku.

JAMKOVKA má svého vítěze a je jím Matěj GRIM, který ve finálovém souboji porazil Petra Břečku. ...

16.10.2018 15:30    |    Více informací

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY 2018

Rozbijte prasátko a pošlete na PGL ...

1.3.2018 23:50    |    Více informací

Žádné události

Najdete nás

Facebook PGL YouTube PGL Twitter PGL

↑ nahoru